ÎN PRIMUL SEMESTRU Numărul pasagerilor care au tranzitat aeroporturile din Bucureşti a crescut cu 7%

Ziarul BURSA #Companii #Turism / 27 iulie 2018

Numărul pasagerilor care au tranzitat aeroporturile din Bucureşti a crescut cu 7%

Numărul pasagerilor care au tranzitat aeroporturile Henri Coandă şi Aurel Vlaicu din Capitală a crescut, în primul semestru al anului, cu 7,08% faţă de aceeaşi perioadă a anului trecut, potrivit unui comunicat al Companiei Naţionale Aeroporturi Bucureşti, redat Agerpres.

În total au fost 6,34 milioane pasageri şi 64.815 mişcări de aeronave (aterizări şi decolări). Din total, pe Aeroportul Henri Coandă s-au înregistrat 6,33 milioane de pasageri şi 57.797 mişcări de aeronave.

Reprezentanţii companiei au precizat: "Evoluţia numărului de pasageri pe cele două aeroporturi ale Companiei Naţionale Aeroporturi Bucureşti se înscrie în tendinţa europeană generală. Pe aeroporturile Capitalei s-a înregistrat, de asemenea, şi o creştere a numărului de mişcări de aeronave, depăşind statistica primelor şase luni ale anului 2017 cu un procent de 4,76%".

Pe Aeroportul Internaţional Henri Coandă Bucureşti, operează în prezent 49 companii aeriene, care transportă pasageri către 110 destinaţii.

40 de nopţi albe
Comanda “Teoria dobânzii“Citeste “Teoria dobânzii“Read “INTEREST RATE THEORY“
SHE LEADS - Gala Excelenţei în Business
rominsolv.ro
danescu.ro
asbis.ro
ziarlanegru.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

22 Iul. 2026
Euro (EUR)Euro5.2389
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.5931
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.6521
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină6.1407
Gram de aur (XAU)Gram de aur607.9948

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
canva.site
letapeseries.com
rod-print.ro
Cotaţii fonduri mutuale
Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb