Preşedintele Orange România şi-a dat demisia

F. A.
Companii #Telecomunicaţii / 31 martie 2009

Preşedintele Orange România, Richard Moat, şi-a dat demisia din funcţia deţinută din 2004, invocând motive personale, anunţă un comunicat oficial al companiei.

Locul său va fi ocupat, în condiţii de interimat, de către actualul director comercial al Orange România, Thierry Millet.

Moat a făcut parte din echipa Orange timp de 17 ani, el ocupând poziţii importante la nivel internaţional. De la preluarea poziţiei de CEO al Orange România, în septembrie 2004, Richard Moat a crescut veniturile companiei de la 624 milioane euro la 1,31 miliarde euro, în 2008.

Înlocuitorul temporar al lui Moat, Thierry Millet, a deţinut poziţia de director comercial al Orange România din luna octombrie a anului 2005 şi a condus departamentele: serviciul clienţi, marketing şi vânzări. Millet are o experienţă de 20 de ani în cadrul grupului Orange-France Telecom, ocupând mai multe funcţii de top la nivel internaţional.

danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

25 Iul. 2025
Euro (EUR)Euro5.0708
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3213
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.4251
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.8168
Gram de aur (XAU)Gram de aur464.9428

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
industrylink.eu
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
targulnationalimobiliar.ro
industrylink.eu
connecting.careers
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb