Profitul net al "Transgaz" a urcat cu 30%

F.A.
Ziarul BURSA #Piaţa de Capital #Fondul Proprietatea / 17 mai 2010

Compania naţională de transport al gazelor naturale "Transgaz" Mediaş (TGN) a obţinut un profit net de 189,2 milioane lei, în primul trimes-tru, în urcare cu 30% faţă de primele trei luni din 2009, potrivit raportului transmis, vineri, Bursei de Valori Bucureşti. Afacerile societăţii s-au cifrat la 446,7 milioane lei, consemnând o apreciere cu 15%.

Încasările companiei s-au cifrat la 456,3 milioane lei, la 31 martie, fiind în creştere cu 12% faţă de trimestrul întâi din 2009, iar cheltuielile au însumat 229,3 milioane lei fiind cu 2% mai reduse comparativ cu perioada similară a anului trecut.

"Transgaz" are un capital social de 117,7 milioane lei, divizat în acţiuni cu valoarea nominală de 10 lei. Ministerul Economiei deţine 73,51% din titluri, în timp ce Fondul Proprietatea are 14,98% din acţiuni.

Comanda carte
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

04 Iul. 2025
Euro (EUR)Euro5.0600
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.2961
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.4155
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.8673
Gram de aur (XAU)Gram de aur460.7924

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
leonidas-universitate.ro
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
letapeseries.com
ccib.ro
BURSA
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb