Constantin Tampiza, LuKoil:  Carburanţii se vor scumpi din cauza creşterii redevenţei la transportul petrolului şi a accizelor la motorină

F.A.
Companii / 28 decembrie 2011

Guvernul a adoptat aseară câteva măsuri care vor avea impact asupra preţurilor la carburanţi, potrivit HotNews.ro.

Constantin Tampiza, coordonator al strategiei de dezvoltare a grupului petrolier rus Lukoil în România, a declarat că preţul carburanţilor va fi influenţat atât de creşterea redevenţei pentru operaţiuni petroliere de transport şi tranzit al petrolului, cât şi de majorarea accizei la motorină. Tampiza a precizat că deocamdată nu poate spune cu cât se vor scumpi carburanţii, dar cu siguranţă impactul se va resimţi chiar de la 1 ianuarie 2012, mai ales la motorină.

Constantin Tampiza a mai spus că nu este justificată creşterea redevenţelor în condiţiile în care tarifele de transport sunt oricum mari.

Cotaţii Internaţionale

vezi aici mai multe cotaţii

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro

danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

08 Ian. 2026
Euro (EUR)Euro5.0871
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3558
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.4641
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.8560
Gram de aur (XAU)Gram de aur620.6214

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
phoeniciahotels.ro
Cotaţii fonduri mutuale
Mozart
Schlumberger
phoeniciahotels.ro
raobooks.com
cofetariiledelice.ro
leonidas-universitate.ro
Viva
metalshow-tib.ro
Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb