PIAŢA VALUTARĂ Euro a crescut la 4,4620 lei

Alexandru Sârbu
Ziarul BURSA #Bănci-Asigurări / 14 aprilie 2014

Euro s-a apreciat vineri, faţă de leu, cu 0,29 bani, Banca Naţională a României (BNR) afişând un curs de referinţă de 4,4620 lei/euro.

În jurul orei 16:30, băncile au cotat euro la 4,4615 - 4,4650 lei, uşor mai sus faţă de nivelul de la finalul sesiunii precedente, de 4,4590 - 4,4620 lei/euro.

Cursul a deschis sesiunea în stagnare, iar pe parcursul zilei a variat în intervalul 4,4600 - 4,4665 lei/euro, pe volume de transfer foarte reduse.

Valutele din regiune au consemnat, de asemenea, deprecieri modeste în raport cu euro.

Dolarul a coborât, în schimb, vineri, comparativ cu şedinţa de tranzacţionare precedentă, pierzând 0,31 bani în faţa leului. Banca Centrală a afişat un curs de referinţă de 3,2130 lei/dolar.

Cursul de schimb pentru francul elveţian a fost anunţat la o valoare de 3,6677 lei/franc, acesta urcând de la 3,6639 lei/franc, nivel atins în şedinţa precedentă.

Gramul de aur a fost cotat, vineri, la 136,08 lei, în scădere comparativ cu valoarea stabilită în şedinţa anterioară, de 136,65 lei.

Comanda carte
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

04 Iul. 2025
Euro (EUR)Euro5.0600
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.2961
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.4155
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.8673
Gram de aur (XAU)Gram de aur460.7924

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
leonidas-universitate.ro
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
letapeseries.com
ccib.ro
BURSA
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb