Companii

1 martie 2024
Sorin Stoica, CEO Eturia: "Turismul românesc - tot mai atractiv pentru jucătorii străini din domeniu"

Sorin Stoica, CEO Eturia: "Turismul românesc - tot mai atractiv pentru jucătorii străini din domeniu"

A.F.Companii / 1 martie 2024

Piaţa românească de turism are din ce în ce mai mult potenţial, în contextul dublării cererilor de vacanţe exotice din ultimii doi ani, au spus, aseară, reprezentanţii unor importante lanţuri hoteliere din destinaţii exotice, care au participat, alături de autorităţi de turism internaţionale şi de peste 80 de agenţii de turism din România, la cea de-a doua ediţie a evenimentului Eturia Partners Event.

Antreprenorii - tot mai conştienţi de importanţa restructurării şi a insolvenţei

CONFERINŢA CODUL INSOLVENŢEIAntreprenorii - tot mai conştienţi de importanţa restructurării şi a insolvenţei

George MarinescuZiarul BURSA #Companii / 1 martie 2024

Deşi numărul societăţilor comerciale care apelează la restructurarea preventivă este încă mic, acesta este reprezentat de companii valoroase din perspectiva activelor deţinute şi a cifrei de afaceri, au afirmat, ieri, participanţii la cea de-a X-a ediţie a Conferinţei Codul Insolvenţei, eveniment organizat de Grupul de presă BURSA, în parteneriat cu Institutul Naţional de Pregătire a Practicienilor în Insolvenţă (INPPI) şi cu Institutul Naţional Pentru Pregătirea şi Perfecţionarea Avocaţilor (INPPA).

Adrian Popa Bochiş, ANEVAR: "Este nevoie de comunicare între evaluatori şi practicienii în insolvenţă"

CONFERINŢA CODUL INSOLVENŢEIAdrian Popa Bochiş, ANEVAR: "Este nevoie de comunicare între evaluatori şi practicienii în insolvenţă"

V.R.Ziarul BURSA #Companii / 1 martie 2024

"Business planul ar trebui să stea la baza evaluării unităţilor funcţionale pe care le are un debitor" 

În sectorul insolvenţei este necesară o comunicare extinsă, consideră Adrian Popa Bochiş, preşedintele Asociaţiei Naţionale a Evaluatorilor Autorizaţi din România (ANEVAR), care precizează: "Avem o lege în domeniu, avem standarde, avem două organizaţii profesionale, avem profesioniştii, avem evaluatorii. Cum facem, însă, ca toate acestea să funcţioneze împreună?".

Florian Mateiţă, RomInsolv SPRL: "Celeritatea procedurii de insolvenţă este vitală pentru continuarea activităţii companiilor"

CONFERINŢA CODUL INSOLVENŢEIFlorian Mateiţă, RomInsolv SPRL: "Celeritatea procedurii de insolvenţă este vitală pentru continuarea activităţii companiilor"

George MarinescuZiarul BURSA #Companii / 1 martie 2024

Celeritatea procedurii de insolvenţă este vitală pentru continuarea activităţii companiilor, iar viteza derulării unei proceduri de insolvenţă este importantă şi pentru recăpătarea încrederii în companie a persoanelor interesate, în capacitatea de a concepe şi implementa cu succes un plan de redresare sau reorganizare, susţine Florian Mateiţă, Partener RomInsolv SPRL.

AnuntBursa.ro
ConstructiiBursa.ro
Evenimentele BURSA
Suplimentele BURSA
Rompetrol Rafinare a înregistrat pierderi în 2023

Rompetrol Rafinare a înregistrat pierderi în 2023

A.F.Companii / 1 martie 2024

Rompetrol Rafinare, companie membră a Grupului KMG International, a înregistrat, în 2023, o scădere a indicatorilor financiari, pe fondul volatilităţii cotaţiilor internaţionale la ţiţei şi produse rafinate. Cotaţiile şi-au continuat trendul...

<< mai multe ştiri >>
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

14 Ian. 2026
Euro (EUR)Euro5.0897
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3658
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.4532
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.8752
Gram de aur (XAU)Gram de aur650.6110

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
Mozart
Schlumberger
raobooks.com
cofetariiledelice.ro
Viva
Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo