Incidente violente pe străzile din Hamburg şi Berlin

F. A.
Internaţional / 21 august 2011

Confruntări violente au avut loc în noaptea de sâmbătă spre duminică între poliţie şi grupuri de tineri protestatari, pe străzile din Hamburg, la încheierea "Schanzenfest", sărbătoare anuală găzduită de acest oraş, anunţă AFP. 30 de protestatari au fost arestaţi, iar doi poliţişti au fost răniţi uşor. Protestatarii au dat foc pubelelor de gunoi şi au atacat o sucursală bancară.

Protestatarii i-au atacat pe poliţişti cu sticle, pietre şi artificii. Patru maşini de poliţie au fost avariate, iar una a fost incendiată. Protestatarii au scris pe pereţii clădirilor "Londra este peste tot".

Şi la Berlin au fost incidente noaptea trecută. Poliţia din oraş a anunţat că un scuter şi un vehicul de pe un şantier au fost incendiate. Alte câteva zeci de maşini au fost incendiate în capitala germană, în nopţile precedente.

Harta noii economii fragmentate
rominsolv.ro
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

17 Mar. 2026
Euro (EUR)Euro5.0937
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.4270
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.6256
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.8986
Gram de aur (XAU)Gram de aur711.5643

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
afeer.ro
greenppa.ro
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
targulnationalimobiliar.ro
solarenergy-expo.ro
thediplomat.ro
Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb