Remarul 16 Februarie a avut un profit semestrial în scădere cu 57%

F.A.
Piaţa de Capital / 15 august 2009

Compania specializată în repararea vagoanelor Remarul 16 Februarie (REFE) a obţinut un profit net de 2,56 milioane lei în prima jumătate a acestui an, în coborâre cu 57% faţă de nivelul din aceeaşi perioadă a anului trecut, pe fondul scăderii afacerilor cu 19%.

În primele şase luni ale anului trecut, Remarul 16 Februarie a avut un profit net de aproape 6 milioane lei. Afacerile companiei s-au comprimat cu 19% în intervalul ianuarie-iunie 2009, la 67,7 milioane lei (16 milioane euro), după ce în primul semestru al anului trecut a avut afaceri de 83,78 milioane lei.

Compania are un capital social de 5,11 milioane lei, divizat în 2,05 milioane acţiuni cu o valoare nominală de 2,50 lei. Principalii acţionari ai companiei sunt Transferoviar Grup cu 32,96% din capital, precum şi Monica Băiculescu (32% din acţiuni).

danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

31 Dec. 2025
Euro (EUR)Euro5.0985
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3417
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.4743
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.8335
Gram de aur (XAU)Gram de aur601.0836

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
phoeniciahotels.ro
Cotaţii fonduri mutuale
Mozart
Schlumberger
phoeniciahotels.ro
raobooks.com
cofetariiledelice.ro
leonidas-universitate.ro
Viva
metalshow-tib.ro
le-chateau.ro
Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb