H&M deschide în 15 septembrie magazinele din Iulius Mall Cluj şi Timişoara

F.A.
Ziarul BURSA #Companii #Comerţ / 30 august 2011

Retailerul suedez de îmbrăcăminte H&M va deschide în 15 septembrie magazinele din centrele comerciale Iulius Mall Cluj-Napoca şi Timişoara, dezvoltate de Iulius Group, a anunţat ieri compania.

În această toamnă, retailerul mai are programate două deschideri de magazine, în Sun Plaza din Bucureşti şi în Maritimo Center din Constanţa. H&M a deschis, din luna martie până în prezent, cinci magazine în Bucureşti şi unul în Braşov. Reţeaua Iulius Mall, care cuprinde patru centre comerciale, celelalte două la Iaşi şi Suceava, este dezvoltată de omul de afaceri ieşean Iulian Dascălu, potrivit Mediafax.

H&M (Hennes&Mauritz) a fost fondată în Suedia 1947 şi este listată la NASDAQ OMX Stockholm. Grupul H&M are peste 2.300 de magazine în 40 de pieţe, inclusiv magazine deschise în sistem de franciză.

Comanda carte
danescu.ro
eximbank.ro
arsc.ro
fngcimm.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

21 Mai. 2025
Euro (EUR)Euro5.0730
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.4781
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.4280
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină6.0028
Gram de aur (XAU)Gram de aur476.6088

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
targulnationalimobiliar.ro
tibco.ro
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
energyexpo.ro
antiquemarket.ro
thediplomat.ro
BURSA
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb