România a încasat integral fondurile europene nerambursabile din cererea numărul 4 de plată prin Planul Naţional de Redresare şi Rezilienţă (PNRR), arată datele transmise de ministrul interimar al Investiţiilor şi Proiectelor Europene, Dragoş Pîslaru, pe pagina sa oficială de Facebook.
Suma totală virată oficial în conturile ţării se ridică la 2,25 miliarde de euro, potrivit mesajului publicat de oficial pe reţelele sociale. Planul de redresare al României depăşeşte astfel un procent de 60% în privinţa stadiului actual de implementare, conform aceleiaşi declaraţii publice a ministrului. Statul mai are de încasat din granturi o sumă estimată la 4,9 miliarde de euro, menţionează sursa citată.






















































1. fără titlu
(mesaj trimis de anonim în data de 23.06.2026, 15:53)
multumita echipei bolojan. psd ar face bine sa ia lectii nu sa bage bete in roate ca in ultimii 30 si ceva de ani