"Société Générale" a cumpărat 49% din "Agrofinanzas" Mexic

Alina Vasiescu
Ziarul BURSA #Internaţional / 27 septembrie 2006

Banca franceză "Société Générale" a cumpărat 49% din compania financiară mexicană "Agrofinanzas". Ulterior, "Société Générale" va participa la o majorare de capital, implicându-se în proiecte majore ale "Agrofinanzas".

Societatea mexicană, specializată în finanţări agricole, şi-a lansat operaţiunile în noiembrie 2005, câştigând peste 200 de milioane de pesos (18 milioane de dolari) din activităţile de creditare.

Rivalul francez al "Société Générale", grupul "BNP Paribas" anunţa, în luna iulie, un parteneriat cu societatea mexicană de retail "Controladora Comercial Mexicana" (MCM), care oferă clienţilor împrumuturi de consum şi credit-carduri. În schimb, "Deutsche Bank" AG a finalizat, în luna martie, achiziţia a 49% din creditorul ipotecar mexican "Fincasa Hipotecaria", de la "Ixe Grupo Financiero". Banca germană a pătruns astfel pe piaţa mexicană a creditelor ipotecare, ce cunoaşte o creştere semnificativă.

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro

Comanda “Teoria dobânzii“Citeste “Teoria dobânzii“Read “INTEREST RATE THEORY“
SHE LEADS - Gala Excelenţei în Business
40 de nopţi albe
rominsolv.ro
danescu.ro
asbis.ro
ziarlanegru.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

21 Iul. 2026
Euro (EUR)Euro5.2384
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.5850
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.6619
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină6.1574
Gram de aur (XAU)Gram de aur599.6219

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
canva.site
letapeseries.com
rod-print.ro
Cotaţii fonduri mutuale
Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb