
Bănci-Asigurări
3 iulie 2020
Euro s-a apreciat la 4,8378 lei
A.P.Bănci-Asigurări / 3 iulie 2020
ROBOR la 3 luni a scăzut la 2,19%,
A.BBănci-Asigurări / 3 iulie 2020
Alpha Bank Romania va lansa aplicaţia Alpha PhonePOS
S.B.Bănci-Asigurări / 3 iulie 2020
Şaisprezece bănci vor crea un sistem european de plăţi disponibil din 2022
S.B.Bănci-Asigurări / 3 iulie 2020
PIAŢA MONETARĂDobânda la depozitele overnight a scăzut la 2,24%
Sabin S. BrandiburuZiarul BURSA #Bănci-Asigurări / 3 iulie 2020
BNR a afişat, ieri, un nivel mediu al dobânzii la depozitele overnight plasate (ROBOR) care a scăzut la 2,24%, faţă de 2,27%, valoarea înregistrată în şedinţa precedentă.
PIAŢA VALUTARĂ Euro s-a depreciat la 4,8319 lei
Sabin S. BrandiburuZiarul BURSA #Bănci-Asigurări / 3 iulie 2020
Euro a scăzut, ieri, cu 0,53 bani faţă de leu, Banca Naţională a României (BNR) afişând un curs de referinţă de 4,8319 lei/euro.
Euro s-a depreciat la 4,8319 lei
A.P.Bănci-Asigurări / 2 iulie 2020
ROBOR la 3 luni stagnează la 2,20%,
A.BBănci-Asigurări / 2 iulie 2020
PIAŢA MONETARĂDobânda la depozitele overnight a scăzut la 2,27%
Andreea PanaitZiarul BURSA #Bănci-Asigurări / 2 iulie 2020
BNR a afişat, ieri, un nivel mediu al dobânzii la depozitele overnight plasate (ROBOR) care a scăzut la 2,27%, faţă de 2,29%, valoarea înregistrată în şedinţa precedentă.
PIAŢA VALUTARĂ Euro s-a depreciat la 4,8372 lei
Andreea PanaitZiarul BURSA #Bănci-Asigurări / 2 iulie 2020
Euro a scăzut, ieri, cu 0,51 bani faţă de leu, Banca Naţională a României (BNR) afişând un curs de referinţă de 4,8372 lei/euro.
Euro s-a depreciat la 4,8372 lei
A.D.Bănci-Asigurări / 1 iulie 2020
ROBOR la 3 luni a stagnat la 2,20%
A.P.Bănci-Asigurări / 1 iulie 2020
ÎNCEPÂND DE ASTĂZITitluri de stat pentru populaţie la dobânzi între 3,5% şi 4,75% pe an
Mihai GongoroiZiarul BURSA #Bănci-Asigurări / 1 iulie 2020
PIAŢA MONETARĂDobânda la depozitele overnight a crescut la 2,29%
Andreea PanaitZiarul BURSA #Bănci-Asigurări / 1 iulie 2020
BNR a afişat, ieri, un nivel mediu al dobânzii la depozitele overnight plasate (ROBOR) care a crescut la 2,29%, faţă de 2,23%, valoarea înregistrată în şedinţa precedentă.
PIAŢA VALUTARĂEuro s-a depreciat la 4,8423 lei
Andreea PanaitZiarul BURSA #Bănci-Asigurări / 1 iulie 2020
BNR:IRCC a scăzut la 2,41% pe an
A.D.Bănci-Asigurări / 30 iunie 2020
Euro s-a depreciat la 4,8423
A.P.Bănci-Asigurări / 30 iunie 2020
ROBOR la 3 luni stagnează la 2,20%,
A.BBănci-Asigurări / 30 iunie 2020
PIAŢA MONETARĂDobânda la depozitele overnight a stagnat la 2,23%
Andreea PanaitZiarul BURSA #Bănci-Asigurări / 30 iunie 2020
BNR a afişat, ieri, un nivel mediu al dobânzii la depozitele overnight plasate (ROBOR) care a stagnat la 2,23%.
PIAŢA VALUTARĂ Euro s-a apreciat la 4,8439 lei
Andreea PanaitZiarul BURSA #Bănci-Asigurări / 30 iunie 2020
Euro a crescut, ieri, cu 0,18 bani faţă de leu, Banca Naţională a României (BNR) afişând un curs de referinţă de 4,8439 lei/euro.
Euro s-a apreciat la 4,8439 lei
A.P.Bănci-Asigurări / 29 iunie 2020
ROBOR la 3 luni a stagnat la 2,20%,
A.BBănci-Asigurări / 29 iunie 2020
OPINIICât durează un transfer bancar intern? Depinde...
Cristian DogaruZiarul BURSA #Bănci-Asigurări / 29 iunie 2020
PIAŢA MONETARĂDobânda la depozitele overnight a scăzut la 2,23%
Andreea PanaitZiarul BURSA #Bănci-Asigurări / 29 iunie 2020
BNR a afişat, vineri, un nivel mediu al dobânzii la depozitele overnight plasate (ROBOR) care a scăzut la 2,23%, fa ă de 2,24%, valoarea înregistrată în şedinţa precedentă.
PIAŢA VALUTARĂ Euro s-a depreciat la 4,8421 lei
Andreea PanaitZiarul BURSA #Bănci-Asigurări / 29 iunie 2020
Euro a scăzut, vineri, cu 0,01 bani faţă de leu, Banca Naţională a României (BNR) afişând un curs de referinţă de 4,8421 lei/euro.
DACĂ BANCA VA REFUZA REPUNEREA DEBITORILOR ÎN SITUAŢIA INIŢIALĂPiperea: "ANPC va putea dispune inclusiv închiderea sucursalelor Raiffeisen"
Emilia OlescuZiarul BURSA #Bănci-Asigurări / 29 iunie 2020
Actualizare - ANPC: "Practica comercială incorectă folosită de Raiffeisen Bank constă în neinformarea în prealabil a consumatorului despre viitoarele costuri ale produsului financiar"
BNR a realizat un profit de 1,79 miliarde de lei anul trecut
MIHAI GONGOROIBănci-Asigurări / 26 iunie 2020
ROBOR la 3 luni a stagnat
A.BBănci-Asigurări / 26 iunie 2020
CNSAS: Isărescu - recrutat de Securitate când era cercetător la Institutul de Economie Mondială
E.O.Ziarul BURSA #Bănci-Asigurări / 26 iunie 2020
• CNSAS arată că informaţiile furnizate de Isărescu vizează îngrădirea dreptului la viaţă privată şi a dreptului la libertatea cuvântului, scrie g4media
PIAŢA MONETARĂDobânda la depozitele overnight a crescut la 2,24%
Balaban Alexandra-BiancaZiarul BURSA #Bănci-Asigurări / 26 iunie 2020
PIAŢA VALUTARĂ Euro s-a depreciat la 4,8422 lei
Balaban Alexandra-BiancaZiarul BURSA #Bănci-Asigurări / 26 iunie 2020
Euro a scăzut, ieri, cu 0,10 bani faţă de leu, Banca Naţională a României (BNR) afişând un curs de referinţă de 4,8422 lei/euro.
SCANDALUL RAIFFEISEN LEAKS Raiffeisen Bank pierde definitiv în faţa ANPC
E.OBănci-Asigurări / 25 iunie 2020
• ACTUALIZARE- GHEORGHE PIPEREA: "Sancţiunile ANPC sunt executorii"
Euro s-a depreciat la 4,8422 lei
A.P.Bănci-Asigurări / 25 iunie 2020
ROBOR la trei luni a scăzut la 2,22%
A.P.Bănci-Asigurări / 25 iunie 2020
OPINIILobby-ştii fondurilor de pensii au un fotoliu comod la BNR
Cristian DogaruZiarul BURSA #Bănci-Asigurări / 25 iunie 2020
PIAŢA MONETARĂDobânda la depozitele overnight a urcat la 2,22%
Andreea PanaitZiarul BURSA #Bănci-Asigurări / 25 iunie 2020
BNR a afişat, ieri, un nivel mediu al dobânzii la depozitele overnight plasate (ROBOR) care a crescut la 2,22%, faţă de 1,53%, valoarea înregistrată în şedinţa precedentă.
PIAŢA VALUTARĂ Euro s-a apreciat la 4,8432 lei
Andreea PanaitZiarul BURSA #Bănci-Asigurări / 25 iunie 2020
Euro a crescut, ieri, cu 0,04 bani faţă de leu, Banca Naţională a României (BNR) afişând un curs de referinţă de 4,8432 lei/euro.
PIAŢA MONETARĂDobânda la depozitele overnight a scăzut la 1,53%
Andreea PanaitZiarul BURSA #Bănci-Asigurări / 24 iunie 2020
BNR a afişat, ieri, un nivel mediu al dobânzii la depozitele overnight plasate (ROBOR) care a scăzut la 1,53%, faţă de 1,56%, valoarea înregistrată în şedinţa precedentă.
PIAŢA VALUTARĂ Euro s-a apreciat la 4,8428 lei
Andreea PanaitZiarul BURSA #Bănci-Asigurări / 24 iunie 2020
PIAŢA VALUTARĂ:Euro s-a apreciat la 4,8428 lei
A.D.Bănci-Asigurări / 23 iunie 2020
Indicele Robor la 3 luni a crescut la 2,20%
G.U.Bănci-Asigurări / 23 iunie 2020
PIAŢA VALUTARĂ Euro s-a depreciat la 4,8415 lei
Panait AndreeaZiarul BURSA #Bănci-Asigurări / 23 iunie 2020
PIAŢA MONETARĂ Dobânda la depozitele overnight a scăzut la 1,56%
Panait AndreeaZiarul BURSA #Bănci-Asigurări / 23 iunie 2020
BNR a afişat, ieri, un nivel mediu al dobânzii la depozitele overnight plasate (ROBOR) care a scăzut la 1,56%, fa ă de 2,25%, valoarea înregistrată în şedinţa precedentă.
Ziarul BURSA
28 august
Mario Draghi avertizează: Europa pierde războiul economic global
George Marinescu
Temeri privind o bulă pe bursa americană; semnalele care îi îngrijorează pe analişti
Andrei Iacomi
Va conduce automatizarea la represiune şi sfârşitul democraţiei?
Călin Rechea
Piaţa bursieră mondială - capitalizare record, dominată de SUA
A.V.
Bill Gates propune o taxă pe AI şi locuri de muncă rezervate oamenilor
O.D.
Ministerul Sănătăţii dispune un audit privind disponibilitatea medicamentelor
O.D.
Curs valutar BNR
28 Aug. 2026| 5.2584 | |
| 4.5171 | |
| 5.6194 | |
| 6.1347 | |
| 669.0168 |
convertor valutar
»=BVBAprecieri pentru majoritatea indicilor
Piaţa de Capital /Andrei Iacomi - 19 august
BURSELE LUMIIScăderi pe pieţele de acţiuni
Piaţa de Capital /A.V. - 19 august
BVBDebut ”roşu” de săptămână la bursa noastră
Piaţa de Capital /Andrei Iacomi - 18 august
BURSELE LUMIICurs mixt pe pieţele din Europa şi SUA
Piaţa de Capital /A.V. - 18 august
BVBIndicii în scădere, pe fondul unui rulaj redus
Piaţa de Capital /Andrei Iacomi - 17 august
Preţul petrolului susţine avansul pieţelor de acţiuni
Piaţa de Capital /A.V. - 14 august




























































