COTAŢII

Cotaţii Valutare BNR

02 Mar. 2021leivar.var. %
Euro4.87470.00030.01 %
Dolar SUA4.05350.00790.2 %
Franc elveţian4.4161-0.0138-0.31 %
Liră sterlină5.6329-0.014-0.25 %
Gram de aur225.4539-1.7171-0.76 %
vezi aici toate cotaţiile valutare

Indici BVB

02 Mar., 17:50cotaţievar.var. %
BET10215.96-14,41-0.14 %
BET Plus1527.51-1,73-0.11 %
BET FI46650.32-73,74-0.16 %
BET NG754.46-6,32-0.83 %
BET TR17202.99-24,36-0.14 %
vezi aici toţi indicii BVB

Emitenţi BVB - Top 5 creştere

02 Mar., 17:50preţvar.var. %
1. ROCE0.1870 0.01357.78 %
2. STZ0.2500 0.01205.04 %
3. PBK0.0968 0.00384.09 %
4. PPL3.7000 0.10002.78 %
5. BRK0.1595 0.00352.24 %
vezi aici toţi emitenţii BVB (Piaţa REGS)

Emitenţi BVB - Top 5 scădere

02 Mar., 17:50preţvar.var. %
1. UZT1.3500 -0.1900-12.34 %
2. VNC0.1760 -0.0060-3.3 %
3. BCM0.0870 -0.0025-2.79 %
4. CEON0.3700 -0.0090-2.37 %
5. RRC0.0450 -0.0010-2.17 %
vezi aici toţi emitenţii BVB (Piaţa REGS)

Fonduri mutuale
Top 5 creştere in ultimele 7 zile

26 Feb.valoare titluvar.var. %
1. Certinvest BET-FI Index287.19 lei3.51.23 %
2. FDI Omninvest3.6063 lei0.02390.67 %
3. FDI Audas Piscator17.3806 euro0.08980.52 %
4. FDI Star Next7.1411 lei0.03270.46 %
5. FDI Star Focus6.5959 lei0.02570.39 %
vezi aici toate fondurile mutuale

FOREX

02 Mar., 22:20askmin.max.
EURUSD1.209161.199131.20933
GBPUSD1.396741.385851.39764
USDCHF0.913970.913550.91933
USDJPY106.733106.655106.953
EURRON4.87654.86954.8812
USDRON4.048194.033644.06413

Indici bursieri internaţionali

02 Mar., 22:20askmin.max.
DJI3031478.3831309.7831619.00
SP5003885.863869.283909.26
DAX14050.9713924.5214101.44
FTSE1006635.166551.756661.28
JP22529562.0929302.4529936.65

Metale

02 Mar., 22:20askmin.max.
GOLD1734.9201707.1801738.410
SILVER26.75325.82226.886
PLATINUM1210.111169.981214.78
PALLADIUM2379.712332.952380.44

Petrol şi derivate

02 Mar., 22:20askmin.max.
OIL WTI59.6659.4161.16
OIL BRENT63.4363.2364.87
NATGAS2.8692.7662.869
Ediţia din 02.03.2021
AnuntBursa.ro
ConstructiiBursa.ro
Evenimentele BURSA
Protecţia Consumatorilor

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro

Crypto

Supliment dedicat pieţei monedelor digitale
Dezbaterea online “Exporturile, în primul rând!”
BTPay
Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
BITCOIN ROMANIA
Hidroelectrica
Concurs de idei de afaceri inovative ”Money is Funny” – ÎNSCRIERI
www.hipo.ro
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo