Grupa A
   
jocuri
victorii
egaluri
infringeri
golaveraj
puncte
1.
Franța
3
2
1
0
3
7
2.
Elveția
3
1
2
0
1
5
3.
Albania
3
1
0
2
-2
3
4.
România
3
0
1
2
-2
1

Vineri, 10 iunie ora 22:00
Franța
2 - 1
România

Sâmbătă, 11 iunie ora 16:00
Albania
0 - 1
Elveția

Miercuri, 15 iunie ora 19:00
România
1 - 1
Elveția

Miercuri, 15 iunie ora 22:00
Franța
2 - 0
Albania

Duminică, 19 iunie ora 22:00
Elveția
0 - 0
Franța

Duminică, 19 iunie ora 22:00
România
0 - 1
Albania


Grupa B
   
jocuri
victorii
egaluri
infringeri
golaveraj
puncte
1.
Țara Galilor
3
2
0
1
3
6
2.
Anglia
3
1
2
0
1
5
3.
Slovacia
3
1
1
1
0
4
4.
Rusia
3
0
1
2
-4
1

Sâmbătă, 11 iunie ora 19:00
Țara Galilor
2 - 1
Slovacia

Sâmbătă, 11 iunie ora 22:00
Anglia
1 - 1
Rusia

Miercuri, 15 iunie ora 16:00
Rusia
1 - 2
Slovacia

Joi, 16 iunie ora 16:00
Anglia
2 - 1
Țara Galilor

Luni, 20 iunie ora 22:00
Slovacia
0 - 0
Anglia

Luni, 20 iunie ora 22:00
Rusia
0 - 3
Țara Galilor


Grupa C
   
jocuri
victorii
egaluri
infringeri
golaveraj
puncte
1.
Germania
3
2
1
0
3
7
2.
Polonia
3
2
1
0
2
7
3.
Irlanda de Nord
3
1
0
2
0
3
4.
Ucraina
3
0
0
3
-5
0

Duminică, 12 iunie ora 19:00
Polonia
1 - 0
Irlanda de Nord

Duminică, 12 iunie ora 22:00
Germania
2 - 0
Ucraina

Joi, 16 iunie ora 19:00
Ucraina
0 - 2
Irlanda de Nord

Joi, 16 iunie ora 22:00
Germania
0 - 0
Polonia

Marți, 21 iunie ora 19:00
Irlanda de Nord
0 - 1
Germania

Marți, 21 iunie ora 19:00
Ucraina
0 - 1
Polonia


Grupa D
   
jocuri
victorii
egaluri
infringeri
golaveraj
puncte
1.
Croația
3
2
1
0
2
7
2.
Spania
3
2
0
1
3
6
3.
Turcia
3
1
0
2
-2
3
4.
Cehia
3
0
1
2
-3
1

Duminică, 12 iunie ora 16:00
Turcia
0 - 1
Croația

Luni, 13 iunie ora 16:00
Spania
1 - 0
Cehia

Vineri, 17 iunie ora 19:00
Cehia
2 - 2
Croația

Vineri, 17 iunie ora 22:00
Spania
3 - 0
Turcia

Marți, 21 iunie ora 22:00
Croația
2 - 1
Spania

Marți, 21 iunie ora 22:00
Cehia
0 - 2
Turcia


Grupa E
   
jocuri
victorii
egaluri
infringeri
golaveraj
puncte
1.
Italia
3
2
0
1
2
6
2.
Belgia
3
2
0
1
2
6
3.
Irlanda
3
1
1
1
-2
4
4.
Suedia
3
0
1
2
-2
1

Luni, 13 iunie ora 19:00
Irlanda
1 - 1
Suedia

Luni, 13 iunie ora 22:00
Belgia
0 - 2
Italia

Vineri, 17 iunie ora 16:00
Italia
1 - 0
Suedia

Sâmbătă, 18 iunie ora 16:00
Belgia
3 - 0
Irlanda

Miercuri, 22 iunie ora 22:00
Suedia
0 - 1
Belgia

Miercuri, 22 iunie ora 22:00
Italia
0 - 1
Irlanda


Grupa F
   
jocuri
victorii
egaluri
infringeri
golaveraj
puncte
1.
Ungaria
3
1
2
0
2
5
2.
Islanda
3
1
2
0
1
5
3.
Portugalia
3
0
3
0
0
3
4.
Austria
3
0
1
2
-3
1

Marți, 14 iunie ora 19:00
Austria
0 - 2
Ungaria

Marți, 14 iunie ora 22:00
Portugalia
1 - 1
Islanda

Sâmbătă, 18 iunie ora 19:00
Islanda
1 - 1
Ungaria

Sâmbătă, 18 iunie ora 22:00
Portugalia
0 - 0
Austria

Miercuri, 22 iunie ora 19:00
Ungaria
3 - 3
Portugalia

Miercuri, 22 iunie ora 19:00
Islanda
2 - 1
Austria


Optimi de finală

Optime de finală 1 Sâmbătă, 25 iunie, ora 16:00
Elveția
Locul doi Grupa A
1 - 1
4 - 5
penalty
Polonia
Locul doi Grupa C

Optime de finală 2 Sâmbătă, 25 iunie, ora 19:00
Țara Galilor
Locul unu Grupa B
1 - 0
Irlanda de Nord
Locul trei Grupa C

Optime de finală 3 Sâmbătă, 25 iunie, ora 22:00
Croația
Locul unu Grupa D
0 - 1
prelungiri
Portugalia
Locul trei Grupa F

Optime de finală 4 Duminică, 26 iunie, ora 16:00
Franța
Locul unu Grupa A
2 - 1
Irlanda
Locul trei Grupa E

Optime de finală 5 Duminică, 26 iunie, ora 19:00
Germania
Locul unu Grupa C
3 - 0
Slovacia
Locul trei Grupa B

Optime de finală 6 Duminică, 26 iunie, ora 22:00
Ungaria
Locul unu Grupa F
0 - 4
Belgia
Locul doi Grupa E

Optime de finală 7 Luni, 27 iunie, ora 19:00
Italia
Locul unu Grupa E
2 - 0
Spania
Locul doi Grupa D

Optime de finală 8 Luni, 27 iunie, ora 22:00
Anglia
Locul doi Grupa B
1 - 2
Islanda
Locul doi Grupa F


Sferturi de finală

Sfert de finală 1 Joi, 30 iunie, ora 22:00
Polonia
optime 1
1 - 1
3 - 5
penalty
Portugalia
optime 3

Sfert de finală 2 Vineri, 1 iulie, ora 22:00
Țara Galilor
optime 2
3 - 1
Belgia
optime 6

Sfert de finală 3 Sâmbătă, 2 iulie, ora 22:00
Germania
optime 5
1 - 1
6 - 5
penalty
Italia
optime 7

Sfert de finală 4 Duminică, 3 iulie, ora 22:00
Franța
optime 4
5 - 2
Islanda
optime 8


Semifinale

Semifinala 1 Miercuri, 6 iulie, ora 22:00
Portugalia
sfert 1
2 - 0
Țara Galilor
sfert 2

Semifinala 2 Joi, 7 iulie, ora 22:00
Germania
sfert 3
0 - 2
Franța
sfert 4


Finala

Duminică, 10 iulie, ora 22:00
Portugalia
semifinala 1
1 - 0
prelungiri
Franța
semifinala 2