CEO-ul Henkel propune acţionarilor creşterea dividendelor

F.A.
Companii / 16 aprilie 2013

Cu prilejul Adunării Generale Anuale, desfăşurată astăzi, Kasper Rorsted, CEO-ul Henkel AG & Co, a propus acţionarilor o creştere a dividendelor per acţiune preferenţială de la 0,80 la 0,95 euro şi o creştere a dividendelor per acţiune ordinară de la 0,78 la 0,93 euro, informează un comunicat de presă.

"Propunem Adunării Generale Anuale o creştere a dividendelor per acţiune preferenţială de la 0,80 la 0,95 euro şi o creştere a dividendelor per acţiune ordinară de la 0,78 la 0,93 euro. Aceasta înseamnă o valoare totală a dividendelor de 410 milioane euro," a anunţat Rorsted.

Rorsted reconfirmă obiectivele Henkel pentru anul în curs, precizând că: "Ne aşteptăm la o creştere organică între 3%-5% în anul fiscal 2013, cu un indicator return on sales ajustat în creştere până la 14,5% şi câştiguri per acţiune preferenţială ajustat în creştere cu cca 10%."

Casino Online
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

08 Sep. 2025
Euro (EUR)Euro5.0716
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3253
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.4314
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.8432
Gram de aur (XAU)Gram de aur502.5817

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
oaer.ro
targulnationalimobiliar.ro
roenergy.eu
romexpo.ro
romexpo.ro
romexpo.ro
targuldeturism.ro
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb