Veniturile Intralot au crescut cu 15%, în primul trimestru

F. A.
Companii #Gambling / 30 mai 2012

Grupul grecesc Intralot, un jucător de pe piaţa mondială de gambling, prezent şi în ţara noastră, a anunţat venituri în creştere cu 15,4%, până la 347,2 milioane de euro, pentru primul trimestru al anului 2012, comparativ cu T1 2011, arată un comunicat de presă transmis redacţiei.

EBITDA a crescut cu 6,9% ajungând la 41,7 milioane de euro, în timp ce EBT a ajuns la 15,2 milioane de euro, arătând o depreciere de 6,1%. De asemenea, profitul net a scăzut la 9,6 milioane de euro în primul trimestru al anului 2012.

Constantinos Antonopoulos, CEO Intralot Group, a declarat: "Ne face plăcere să vă anunţăm că rezultatele financiare ale grupului au continuat să crească, atât în veniturile înregistrate, cât şi în EBITDA, în ciuda rezultatelor înregistrate de industrie în ultima perioadă. Această performanţă a fost obţinută datorită strategiei Intralot de extindere la nivel global şi eforturilor noastre de a inova permanent".

Cotaţii Internaţionale

vezi aici mai multe cotaţii

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro

Harta noii economii fragmentate
rominsolv.ro
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

09 Mar. 2026
Euro (EUR)Euro5.0979
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.4111
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.6621
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.8820
Gram de aur (XAU)Gram de aur721.9548

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
afeer.ro
greenppa.ro
disb.ro
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
targulnationalimobiliar.ro
solarenergy-expo.ro
thediplomat.ro
Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb