Benjamin Netanyahu: "SUA şi Israelul vor lupta împotriva traficului de arme provenite din Iran"

FA
Internaţional / 22 noiembrie 2012

Israelul şi Statele Unite se vor lupta pentru a combate contrabanda cu arme de provenienţă iraniană, a declarat ieri premierul israelian Benjamin Netanyahu, într-o conferinţă de presă organizată la Cairo în care s-a anunţat intrarea în vigoare a armistiţiului dintre Israel şi Hamas, anunţă AFP, potrivit surselor de presă.

"Israelul nu poate rămâne pasiv în timp ce inamicii săi se dotează cu arme pentru acţiuni teroriste. Aşadar, am convenit împreună cu preşedintele Barack Obama să luptăm împotriva traficului de arme cu destinaţie către organizaţiile teroriste, mare parte din aceste arme provenind din Iran'', a afirmat Netanyahu.

Iranul contribuie cu ajutor ''militar'' mişcarea palestiniană Hamas, care controlează Fâşia Gaza, a confirmat ieri preşedintele Parlamentului iranian, Ali Larijani.

Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

18 Iul. 2025
Euro (EUR)Euro5.0736
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3612
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.4336
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.8607
Gram de aur (XAU)Gram de aur470.1608

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
industrylink.eu
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
targulnationalimobiliar.ro
industrylink.eu
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb