InterCapital Asset Management vinde majoritatea fondurilor sale către Erste Asset Management şi îşi redefineşte activitatea pentru a se concentra pe segmentul ETF
T.B.Piaţa de Capital / 5 mai
A.V.Ziarul BURSA #Internaţional / 24 aprilie
S.B.Companii / 24 aprilie
Nestle a înregistrat o creştere a afacerilor de 2,8% în anul 2024, potrivit unui comunicat al companiei, remis redacţiei.
Companii / 18 aprilie
Reporter: Care sunt principalele probleme ale domeniului şi ce soluţii consideraţi că există pentru remedierea acestora?
A.B.Internaţional / 11 aprilie
A.B.Internaţional / 10 aprilie
M.P.Miscellanea / 3 aprilie
Intrarea completă a României în spaţiul Schengen, fără controale la frontierele terestre, aeriene şi maritime, oferă un nou impuls comerţului transfrontalier, conform unui comunicat transmis redacţiei.
George MarinescuZiarul BURSA #Macroeconomie / 1 aprilie
B.G.Companii / 31 martie
Brandocracy, platforma de consultanţă strategică în branding şi marketing, îşi consolidează poziţia pe piaţă în 2025, cu un ritm mediu anual de creştere a afacerilor de 15%, potrivit unui comunicat emis redacţiei, care afirmă următoarele.
George MarinescuZiarul BURSA #Macroeconomie / 24 martie
Dr. Dragoş PetrescuZiarul BURSA #Internaţional / 20 martie
Matei Berinde
Andrei Iacomi
Cătălin Avramescu
George Marinescu
G.M.
Călin Rechea
![]() | 4.9775 |
![]() | 4.3903 |
![]() | 5.3278 |
![]() | 5.8391 |
![]() | 466.0411 |
convertor valutar
»=Piaţa de Capital /A.V. - 30 aprilie
Piaţa de Capital /A.I. - 29 aprilie