Efectul de domino al tarifelor impuse de Trump: lanţurile de aprovizionare sub asediu
George MarinescuZiarul BURSA #Internaţional / 1 mai
Matei BerindeZiarul BURSA #Internaţional / 30 aprilie
Administraţia Trump pare să pregătească terenul pentru o reducere a tarifelor vamale impuse Chinei, după o perioadă prelungită de aşteptare a unor concesii din partea Beijingului.
M.P.Internaţional / 25 aprilie
Preşedintele american Donald Trump a anunţat vineri că a discutat la telefon cu omologul său chinez Xi Jinping despre taxele vamale, într-un interviu acordat revistei Time, de la care transmitem următoarele informaţii.
M.P.Miscellanea / 23 aprilie
M.P.Internaţional / 21 aprilie
Vicepreşedintele american JD Vance a început luni o vizită de patru zile în India sub semnul comerţului, într-un moment în care New Delhi încearcă să negocieze tarifele SUA la produsele sale, potrivit AFP.
S.B.Internaţional / 10 aprilie
Uniunea Europeană îşi va suspenda răspunsul la taxele vamale impuse de SUA pentru "a da o şansă negocierilor", a anunţat joi preşedinta Comisiei Europene, Ursula von der Leyen, potrivit news.ro.
A.B.Internaţional / 10 aprilie
A.V.
George Marinescu
George Marinescu
Călin Rechea
O.D.
O.D.
![]() | 4.9773 |
![]() | 4.3851 |
![]() | 5.3330 |
![]() | 5.8378 |
![]() | 460.2343 |
convertor valutar
»=Piaţa de Capital /A.V. - 30 aprilie
Piaţa de Capital /A.I. - 29 aprilie
George Marinescu